Kostka brukowa

Oferowana przez naszą firmę galanteria betonowa, na którą przypada między innymi kostka brukowa i płyty tarasowe, to powszechnie stosowana dekoracyjna metoda tworzenia chodnika lub utwardzonej nawierzchni.

Na nasz asortyment przypadają produkty firm DROG-BRUK, ZPB KACZMAREK, DREWBET, BETARD, które są do wglądu w naszej siedzibie na terenie miasta Raszków. Nieopodal położony Ostrów Wielkopolski zapewnia tutaj łatwy dojazd, co warto podkreślić.

Kostka brukowa jest szeroko stosowana i często wzbogacana – zarówno wizualnie, jak i mechanicznie – poprzez włączenie dodatków do ich produkcji. Takie pigmenty i minerały mogą nadać przyjemny wygląd i zwiększyć odporność na warunki atmosferyczne.

Na posadzki zewnętrzne stosuje się kostkę brukową, często w postaci kamienia, płytek lub cegły. Przed nałożeniem kostki brukowej na betonową podbudowę wysypuje się piasek, a następnie układa się je w żądany wzór. Nie ma potrzeby stosowania klejów ani metod mocowania podczas układania kostki brukowej. Drogi, tarasy, podjazdy i chodniki to nieliczne przypadki, w których kostka brukowa jest używana jako podłoga zewnętrzna.

Galanteria betonowa jako sposób na wykończenie ogrodu

Główną zaletą jaką cechuje się kostka brukowa w porównaniu z innymi materiałami jest to, że poszczególne elementy można w razie potrzeby podnieść i wymienić. Pozwala to na prowadzenie prac naprawczych pod powierzchnią kostki bez pozostawiania trwałego śladu po wymianie ich wymianie.

Oferowana przez nas galanteria betonowa firm DROG-BRUK, ZPB KACZMAREK, DREWBET, BETARD, na którą miedzy innymi przypadają kostka brukowa jest idealnym sposobem na zaaranżowanie ogrodu. Dzięki dowolnej i prostej metodzie jej układania, pozwala ona na dokładne przygotowanie ścieżek, dróg, placów i innych miejsc pod wybrany projekt. Dostępne materiały dowozimy w okolice miejscowości Raszków, w tym sąsiedni Ostrów Wielkopolski i dalej.

Kostka brukowa cechuje się przy tym łatwością w utrzymaniu, w zasadzie przy niewielkiej lub niemal zerowej konserwacji. Najczęściej wynika to z wyboru głównych składników i dodatków do ich produkcji.

Kostka brukowa jest zwykle wykonana z betonu lub gliny, chociaż stosuje się również inne materiały kompozytowe. Każdy producent ma swoje własne metody wytwarzania. Największą różnicą jest sposób, w jaki dochodzą do wyjściowego punktu twardości.

Jej użyteczność i wszechobecność oznacza, że ​​jest formowane w szeroką gamę kształtów i rozmiarów.

Kostka brukowa musi być mocna, aby była w stanie wytrzymać duże obciążenia – jest to w dużej mierze efekt głównego materiału użytego do ich produkcji, takiego jak beton czy cement. Galanteria betonowa, w tym i kostka nie może być łatwo erodowana ani wietrzona – równomierny proces utwardzania w połączeniu z odpowiednio dobranymi materiałami w dużej mierze zapewnia trwałość.

Działamy w Raszkowie, Ostrowie Wielkopolskim i innych sąsiednich miejscowościach

Nasza firma z siedzibą w miejscowości Raszków, posiada całą gamę produktów zakresu materiałów budowlanych, na które przypada galanteria betonowa oraz kostka brukowa.

Położony nieopodal Ostrów Wielkopolski, daje sposobność szybkiego dojazdu do nas oraz komfortowego dowozu zakupionych materiałów.

Kostka brukowa i ogólnie galanteria betonowa wszelkiego rodzaju, ma możliwość pigmentacji, przy czym najgłębsze efekty kolorystyczne uzyskuje się, gdy pigmenty są dodawane do wstępnie utwardzonego materiału. Pigmenty do cegieł mogą uatrakcyjniać wizualnie – jednak wiele z nich można i należy stosować w niewielkich ilościach, by przełożyło się to na niższy koszt końcowy. W zależności od tożsamości pigmentu, wybrana galanteria betonowa może zyskać ulepszone właściwości, takie jak długowieczność. Zazwyczaj pigmenty dodaje się przed wypalaniem w trakcie produkcji, dzięki czemu zabarwienie jest równomierne i trwałe w całej nawierzchni. Zabarwienie dodane po wypaleniu (tj. przez malowanie lub powlekanie) nie będzie tak trwałe, jak pigmenty dodane w produkcji.

Kostka brukowa z gliny musi być wypalona w piecu, aby cegła była twarda. Kostka brukowa betonowa z kolei musi mieć możliwość stwardnienia samoistnie. Kostka brukowa tego typu występuje w szerokiej gamie kolorów i faktur i może być stosowana zamiast kostki brukowej betonowej. Kostka brukowa z gliny nadaje się do recyklingu, ponieważ jest produkowana z naturalnych materiałów. Jej zaletą jest to, że kolor jest wypalany w cegle, dzięki czemu przez wiele lat nie nastąpi blaknięcie, przy bardzo niewielkiej konserwacji.

Kostka brukowa betonowa z kolei jest tańszym i zarazem trwalszym wyborem w porównaniu z wylewką betonową oraz kostką z gliny. Jest ona porowatą formą cegły, powstałą przez zmieszanie drobnego kamienia, barwników, cementu i piasku oraz innych materiałów w różnych ilościach. Tego rodzaju kostka brukowa może niestety pękać pod wpływem ekstremalnie wysokich temperatur.

Kolorowa kostka brukowa betonowa ma jedną dużą wadę, ponieważ kolor może blaknąć z upływem czasu, ale poza tym jest o wiele bardziej opłacalna w porównaniu z kostką brukową z gliny.

Warto tu zaznaczyć, że zasięgiem naszych poczynań ogarniamy Raszków, Ostrów Wielkopolski i inne sąsiednie miejscowości. Wiele zaawansowanych i zróżnicowanych metod produkcji firm DROG-BRUK, ZPB KACZMAREK, DREWBET, BETARD sprawia, że galanteria betonowa może korzystać również z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak pokruszone szkło, czy pokruszony stary gruz budowlany, co nie pozostaje bez wpływu dla ochrony środowiska.

DROG-BRUK

ZPB KACZMAREK

DREWBET OGRODZENIA

DREWBET KOSTKA BRUKOWA